Su Deposu Yalıtım ve İzolasyon

BETON SU DEPOLARININ YALITIMI (PVC MEMBRAN)

İçme ve kullanma suyu depoları için özel üretilmiş anti bakteriyel özelliğe sahip yosun, koku, bakteri, mikrop üretmediğine dair sağlık sertifikasına sahip hijyenik yalıtım malzemesidir.

Avantajları

Beton ile suyun temasını keser ve su yalıtımı sağlar. Bakım ve onarım gerektirmez.

Hızlı ve kolay uygulanabilir özelliğe sahiptir.

SAC SU DEPOSU YALITIMI

Şebeke sularında bulunan klor ve ağır metallerin etkisi ile sac su depoları korozyona uğradığından paslanmaktadır. Oluşan paslanma suya karıştığında insan sağlığını ciddi şekilde tehdit etmektedir; Ayrıca oluşan pas su depolarının ömrünü kısaltır. Sac malzeme ve benzeri malzemelerden yapılmış olan su depolarının içi içme suyu temasında sağlığa uygun olan ve uzun ömürlü malzemeler ile yalıtımı yapılması gerekmektedir.

BETONARME SU DEPOSU (ÇİMENTO ESASLI SÜRME YALITIM)

  • Beton depoların iç yüzeyinde zamanla çatlak ve deformeler oluşmaktadır. Oluşan bu çatlaklardaki su sızıntıları ekonomik olarak ciddi kayıplara ve betonun yapısının bozulmasına neden olmaktadır. Yeni yapılan, deforme olan, korozyona uğrayan su depolarının iç yüzeyi gerekli olan tamir ve onarımdan geçerek içme suyu sağlığına uygun olan çimento esaslı sürme yalıtım malzemesi (Kullanılan malzeme iki bileşenden oluşur, (A bileşen) mineral dolgu,polimer modifiyeli katkılar ve özel çimento içerir (B bileşen) kopolimer akrelik dispersiyon içerir )A ve B bileşenleri uygulama esnasında birbirine 600 devirlik karıştırıcı ile karıştırılarak yüzeye uygulanır.